PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Nowy Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy RODGER

Nowy Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy RODGER

  • Producent: Rodger BV
  • Dostępność: Wysyłamy w 24h
  • Nowe majtki sensoryczne:
    Typ majtek sensorycznych:
  • Ilość
    Cena: 900,00

Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy RODGER BAS0101, 

to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Uroligii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Ministra Zdrowia RP.

Zestaw składa się z odbiornika, nadajnika oraz kompletu dwu par majtek sensorycznych. W skład zestawu wchodzi również kalendarz śledzenia postępów leczenia wraz z kompletem naklejek.

Dziecko zakłada na noc majteczki sensoryczne dobierane na wzrost i obwód w biodrach, przypina do nich okrągły nadajniczek i po dokonaniu wyboru sygnału dźwiękowego: ulubiony lub losowo wybrany jeden z ośmiu, układa się do snu. W momencie pojawienia się moczu  na majteczkach alarm sygnałem dźwiękowym obudzi dziecko. Dziecko powinno wstać, wyłączyć alarm naciskając manualnie przycisk w alarmie i udać się do toalety celem opróżnienia pęcherza oraz zmiany majteczek sensorycznych na suche.

Poniżej można odsłuchać 8 dostępnych w alarmie Rodger sygnałów: 

Dostępne dźwięki

Poziom głośności sygnału dźwiękowego w alarmie wybudzeniowym RODGER można dowolnie regulować. Uzytownik może wybrać ulubiony sygnał dźwiękowy lub włączyć tryb losowy, aby dziecko nie przyzwyczaiło się do jednego rodzaju dźwięku.

Majtki sensoryczne Rodger w odróżnieniu od czujników wilgoci stosowanych w innych alarmach wybudzeniowych są wrażliwe wyłącznie na mocz. Dlatego korzystając z alarmu wybudzeniowego Rodger możecie mieć Państwo pewność, że dziecko będzie budzone wyłącznie we właściwym momencie. Majtki sensoryczne Rodger są wielokrotnego użytku, mają ładną kolorystykę w turkusie i uszyte są ze 100% bawełny. Można je prać w pralce lub ręcznie, nie należy wyrzymać ręcznie a jedynie odciskać wilgoć. Majtki sensoryczne stanowią element zużywalny i po upływie okresu gwarancji tj.6 miesięcy, nie podlegają wymianie, ani naprawie.

Rodzice młodszych dzieci mogą dokupić dodatkowy odbiornik który umieszczony w ich sypialni będzie informował ich o konieczności dobudzenia dziecka lub udzielenia mu pomocy w podjęciu czynności higienicznych w toalecie.

Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy Rodger można zasilać w kontakcie lub dwiema bateriami AAA, co umożliwia dowolne ułożenie odbiornika w pobliżu ucha dziecka lub z dala od łóżka, gdy zależy nam aby obudzone dziecko wstało i samodzielnie wyłączyć alarm i udało się do toalety. W przypadku dzieci moczących się w ciągu dnia, dzieci z problemami inkontynencji lub innymi chorobami alarm można zabrać ze sobą w ciągu dnia. Zasięg odbiornika i nadajnika, to 25 m.

Dla dzieci zapadających w bardzo głęboki sen istnieje możliwość podłączenia do alarmu RODGER specjalnej poduszki wibracyjnej Vibes, którą umieszcza się w poszewce poduszki. W chwili pojawienia się moczu na majteczkach rozlegnie się sygnał dźwiękowy i jednocześnie uruchomią się silne wibracje poduszki. Taki dodatkowy bodziec wybudzający umożliwia dziecka dobudzenie.

Przed dokonaniem wyboru rozmiaru majtek sensorycznych Rodger, zalecamy dokładne zmierzenie dziecka w biodrach, gdyż bielizna nie podlega wymianie. Poniżej informacja rozmiarowa:

Majteczki sensoryczne Rodger  są unisex, czyli uniwersalne dla chłopców i dziewczynek. UWAGA numeracja holenderska jest zaniżona, więc proszę kierować się obwodem w pasie przy wyborze rozmiaru. Podane wymiary oznaczają: wzrost (obwód w pasie) :

116cm (46-56cm), 128cm (48-60cm), 140cm (52-66cm), 152cm (58-70cm), 164cm (60-80cm), 176cm (64-87cm), 188cm (70-92cm) i większe w wersji dla dorosłych z problemem inkontynencji w wersji L oraz XL.

 

 

DANE TECHNICZNE

Waga: 50g

Wymiary: Odbiornik: średnica 14cm, Nadajnik: średnica 4 cm

Zasilanie: nadajnik - bateria pastylkowa CR2032, odbiornik: albo w źródle zasilania stałego albo 2 x AAA

Długość kabelka: bezprzewodowy, zasięg odbiornik-nadajnik : 30 m

Gwarancja na alarm: 1 rok

Gwarancja na czujnik: 1 rok

Gwarancja na majtki: 6 miesięcy Producent Wyrobu:
  RODGER BV Langakker 5c, 5371 EV  Ravenstein, HOLANDIA, Tel: +31(0)541 - 35 14 49, Email: info@rodger.nl

Autoryzowany dystrybutor:
  UCLIN Paweł Niedziałek, Al. Niepodległości 74A/27, 02-626 Warszawa, POLSKA tel. 508310393, email: uclin@op.pl

 To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania

lub etykietą.Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.