PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy STERO Enurex Funk

Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy STERO Enurex Funk

Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy STERO Funk

Bezprzewodowy alarm wybudzeniowy Stero Enurex Funk, to wyrób medyczny przeznaczony do terapii  monosymtpomatycznego moczenia nocnego u dzieci pow. 5 roku życia i młodzieży, u których wykluczono wadę lub chorobę układu moczowego. Alarm Stero Enurex Funk spełnia wszystkie wymogi niemieckiej i polskiej ustawy o wyrobach medycznych (Medizinproduktegesetz MPG).

W zestawie znajdują się:

a)       NADAJNIK:  niewielki okagły Nadajnik w kolorze zielonym  przyczepiany do majtek sensorycznych wysyła sygnał radiowy do Odbiornika w chwili pojawienia się pierwszych kropli moczu na majteczkach sensorycznych. Nadajnik dostarczany jest wraz z baterią i jest gotowy do pracy.

b)       ODBIORNIK: Odbiera sygnał radiowy wysyłany przez Nadajnik w chwili pojawienia się pierwszych kropli moczu na majtkach i uruchamia sygnał dźwiękowy alarmu. Odbiornik może być zasilany w kontakcie napięciem 220V lub baterią. Bateria nie znajduje się w zestawie.

c)         ZASILACZ

d)      BAWEŁNIANE MAJTKI SENSORYCZNE:  3 sztuki w zestawie. Przeznaczone do zakładania na noc pod piżamkę lub zamiast dolnej części piżamki. W przedniej części majtek sensorycznych wszyte są paski sensoryczne, które są wrażliwe na mocz, w górnej części majtek znajdują się zatrzaski umożliwiającei przypięcie Nadajnika.

e)      MAGNETYCZNA ŻABKA: Przeznaczona do wyłączania alarmu dopiero, gdy dziecko obudzone przez alarm znajdzie się w toalecie. Żabkę przyczepia się do dowolnego miejsca w toalecie na ścianie za pomocą dołączonej „magicznej” monety.

f)        MONETA z taśmą klejącą.

g)       OPAKOWANIE plastikowe pudełko z logo i z zamknięciem

h)       INSTRUKCJA OBSŁUGI w języku polskim, angielskim oraz niemieckim

* Miła pluszowa maskotka - żabka wielkości 30 cm przedstawiona na ostatnim zdjęciu może zostać dołączona do alarmu za dodatkową opłatą w wys. 33 zł. Opcja te jest możliwa do zaznaczenia podczas składania zamówienia.

 

Zaletą bezprzewodowego alarmu wybudzeniowego Stero Enurex Funk jest to, że można korzystać z niego zarówno w nocy w celu leczenia moczenia nocnego, jak i w dzień u dzieci z problemem nietrzymania moczu, jako sygnalizatora konieczności odwiedzenia toalety. Majteczki sensoryczne dostępne są w pełnej gamie rozmiarowej dla dzieci i dorosłych, a w zestawie podstawowym jest ich aż 3 sztuki. Urządzenie sygnalizujące (Odbiornik) jest niewielkie i swobodnie zmieści się w kieszeni ubrania. Podczas terapii nocnej, urządzenie sygnalizujące (odbiornik) można umieścić z dala od łózka dziecka. Może być zasilane bateriami lub zostać podłączone do kontaktu. System wyłączania alarmu wymaga od dziecka obudzenia się, udania do toalety i manualnego potarcia magnetyczną żabką o Nadajnik. Dzięki temu dziecko jest w pełni obudzone i świadome podczas czynności higienicznych i szybciej uzyskuje kontrolę nad pracą pęcherza w nocy.

Włączanie i wyłączanie alarmu

Wystarczy kilka kropli moczu aby uruchomić alarm.  Majteczki sensoryczne uszyte z cienkiej 100% bawełny szybko wykrywają pojawienie się moczu, sygnał dźwiękowy budzący dziecka pojawia się natychmiastowo. Alarm można wypróbować dotykając metalowym przedmiotem do zatrzasków umieszczonych na Nadajniku, gdy Odbiornik jest włączony.

Wyłączenie alarmu jest możliwe po uprzednim odpięciu Nadajnika z mokrych majtek a następnie po potarciu żabką magnetyczną napisu Enurex znajdującego się na okrągłym zielonym Nadajniku w kierunku z lewej do prawej. Żabka magnetyczna powinna znajdować się w toalecie. Aby nie zgubić jej producent dołączył monetę z taśmą klejącą celem przyklejenia jej do ściany na takiej  wysokości, aby dziecko mogło swobodnie jej dosięgnąć. UWAGA: żabki nie wolno brać do pokoju by dziecko nauczyło się budzić, wstawać, dojść do toalety i będąc w pełni obudzone/przytomne - dopiero wtedy wyłączyć alarm.

Majtki sensoryczne Enurex można prać w proszku z wyłączeniem płynów zmiękczających lub mydła, w pralce w temp. do 60 stopni lub ręcznie.  

Alarm Stero Enurex Funk oferuje możliwość regulacji poziomu głośności i wyboru fal częstotliwości radiowej.

Leczenie moczenia nocnego przy pomocy alarmu wybudzeniowego STERO Enurex Funk:

 

Każde dziecko reaguje w innym czasie, jednak w procesie leczenia można wyróżnić następujące etapy:

Etap 1 Nauka

Podczas pierwszych nocy możliwe jest iż dziecko nie będzie od razu reagować budzeniem na sygnał alarmu i powstrzymywać proces mikcji. Dlatego może zdarzyć się, że w tych dniach majtki, piżama oraz łóżko zostaną zmoczone. Rola rodzica w tym procesie jest bardzo ważna i polega na wspieraniu dziecka, pomocy w dobudzeniu i dopilnowaniu kolejności postępowania w toalecie. Nie zniechęcaj się nawet, gdy dziecko całkowicie opróżni pęcherz w łóżku zanim się obudzi (w pierwszych dniach, to normalne). Pochwała za najdrobniejszy sukces będzie bardzo pomocna i  motywująca dla dziecka.

Etap 2 Budzenie się na sygnał alarmu

Gdy dziecko budzi się od razu na sygnał alarmu powstrzymując mikcję  i dokańcza opróżnianie pęcherza w toalecie, to dobry znak świadczący o postępie w leczeniu moczenia nocnego. Na tym etapie dziecko nabywa umiejętności powstrzymywania mimowolnej mikcji.

Etap 3 Wzrost świadomości

Jest to ważny etap, w którym dziecko uczy się samodzielnie kontrolować funkcje pęcherza w wyniku odczuwania parcia na pęcherz, świadomie powstrzymuje mikcję i obudzone udaje się do toalety. W tym etapie zdarzą się noce samodzielnego wybudzenia bez  udziału alarmu w wyniku odczucia parcia moczu na pęcherz oraz noce podczas których dziecko popuści kilka kropli moczu i wybudzi się na sygnał alarmu. Wspieraj dziecko i zachęcaj do dalszych potępów w opanowaniu kontroli nad pęcherzem.

Etap 4 Świadoma samokontrola

Leczenie dobiega końca, gdy dziecko nie zmoczy się przez kolejnych 14 następujących kolejno po sobie nocy bez udziału alarmu. Nie ma znaczenia czy dziecko przespało całą noc do rana bez konieczności opróżniania pęcherza w nocy, czy też samodzielnie obudziło się na wizytę w toalecie.

 

DANE TECHNICZNE:

Waga: 24 g

Wymiary: 40 x 39 x 19 mm

Zasilanie: bateria CR 2303 3V

Gwarancja na alarm: 1 rok

Gwarancja namajtki: 6 miesięcy

Kalendarz Sukcesów:

Do każdego alarmu załączamy bezpłatnie kalendarz sukcesów, w którym można wpisywać dowolne znaki oznaczające mokrą i suchą noc. Zestaw naklejek w postaci uśmiechniętych buziek oraz sympatycznych kroplek, którymi dziecko będzie własnoręcznie zaznaczać efekt uzyskany danej nocy - można dokupić za jedyne 10 zł w dziale "Akcesoria do alarmów".

Kalendarz należy prowadzić nieprzerwanie przez 12 tygodni od chwili rozpoczęcia terapii alarmem wybudzeniowym. Uzyskanie przez dziecko 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych stanowi sukces i podstawę do stopniowego wycofywania alarmu z użycia. Kalendarz wraz z naklejkami jest dla dziecka wysoce motywującym i wspierającym czynnikiem w przebiegu terapii a rodzicom i lekarzowi prowadzącemu ułatwia śledzenie postępów w terapii.
Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.