PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Blue  dźwięk z wibracją

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Blue dźwięk z wibracją

  • Producent: Malem Medical
  • Dostępność: Chwilowy brak towaru
  • Kalendarz Sukcesów (0,24 MB) pobierz
  • Cena: 405,00

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Blue

Jeśli Twoje dziecko śpi głębokim snem i zmoczywszy się nie czuje, że jest mokro i zimno, tylko śpi dalej - pomocny będzie alarm wybudzeniowy Malem.

Alarmwybudzeniowy Malem Ultimate 1 Blue, to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Uroligii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Minsitra Zdrowia RP.Alarm jest wyposażony w jeden sygnał dźwiękowy oraz 3 tryby pracy (sposoby budzenia dziecka): dźwięk, dźwięk z wibracją oraz sama wibracja. Wibracja uruchamiana wraz z sygnałem dźwiękowym w chwili pojawienia się moczu na majtkach  jest dodatkowym bodźcem wybudzającym dla dzieci, o których Rodzice zaobserwowali głęboki sen. Jest również przydatna, gdy w pokoju śpi młodsze rodzeństwo lub w sytuacji, gdy z alarmu chce skorzystać w dyskretny sposób osoba z problemem moczenia dziennego lub  problemem nietrzymania moczu. Wówczas ustatwia alarm wyłącznie na tryb wibracji.

Obudowa alarmu wybudzeniowego Malem Ultimate 1 Blue ma kolor niebieski.

Wśród dzieci z moczeniem nocnym nie występuje normalna reakcja wybudzenia ze snu w wyniku osiągnięcia przez pęcherz moczowy maksymalnej pojemności czynnościowej z uwagi na podwyższony próg rozbudzania (zbyt głęboki sen). U takich dzieci próby wybudzania samym sygnalem dźwiękowym mogą okazać się bezskuteczne. Dlatego wskazane jest zastosowanie dodatkowego bodźca w postaci wibracji uruchamianej wraz z sygnałem dźwiękowym w chwili rozpoczęcia procesu mikcji.

 

W tym modelu alarmu dostępny jest jeden sygnał  dźwiękowy. Inne alarmy w kolorystyce przedstawionej niżej wyposażone są w następujące pojedyncze sygnały dźwiękowe

 

  

Dostępne opcje
jeden dźwięk z wibracją 
           
           
           
             
             
             
             
             

 

Ten model  wyposażony jest w dwustopniowy system wyłączania alarmu w nocy, co gwarantuje, że obudzone dziecko nie powróci do snu i uda się do toalety.

 

Alarm posiada wygodny czujnik moczu Easy Clip w postaci klipsa szczękowego, który przypina się do majtek bieliźnianych po zewnętrznej stronie w miejscu ujścia cewki moczowej. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci z ADHD lub nadwrażliwością sensoryczną, gdyż czujnik nie ma kontaktu ze skórą dziecka. Takie rozwiązanie daje pewność, że spocenie się dziecka podczas snu nie wywoła fałszywego alarmu.

 

Dla osób z nietrzymaniem moczu, NTM, moczeniem dziennym, lub przewlekle chorych leżących zalecany jest czujnik moczu Malem Standard Sensor.  Elektroniczny czujnik moczu Malem Standard Sensor, to niewielki płaski czujnik wilgoci wykonany z nierdzewnego pozłacanego tworzywa. Umieszcza się go wewnątrz pieluchy, podkładu chłonącego, podpaski lub wkładki urologicznej, tak by czujnik znalazł sie jak najbliżej ujścia cewki moczowej. Pojawienie się moczu na czujniku wywołuje sygnał dźwiękowy lub wibracyjny w zależności od modelu alarmu Malem.

 

Dzięki czujnikowi moczu Malem Standard Sensor opiekun osoby starszej borykającej się z problemem nietrzymania moczu NTM jest informowany o konieczności dokonania zmiany podkładu, pieluchy i podjęcia czynności higienicznych, a by nie dopuścić do powstania odparzeń spowodowanych długotrwałym działaniem moczu na skórę. Prowadząca aktywny tryb życia osoba z nietrzymaniem moczu może mieć alarm zawsze przy sobie (przypięty do ubrania lub schowany w kieszeni) i być dyskretnie poprzez wibrację informowana o rozpoczęciu mikcji i konieczności udania się do toalety.

 

SPOSÓB DZIAŁANIA

Alarm przypina się do góry od piżamki, kabelek łączący alarm z czujnikiem prowadzi się po linii brzucha pod piżamką. Czujnik Easy Clip należy przypiąć do własnej bielizny dziecka od strony zewnętrznej. (Dzieci, które korzystają z pieluchy mogą użyć innego czujnika Standard Sensor umieszczanego bezpośrednio w pieluszce lub pieluchę założyć na majtki do których przypięty jest czujnik Easy clip). Zaleca się, aby na czas leczenia dziecko spało w majtkach ponieważ czujnik jest wówczas przypięty do tej części materiału, która znajduje się najbliżej cewki moczowej. Dzięki temu alarm zadzwoni natychmiast po pojawieniu się pierwszych kropli moczu. Obudzone dziecko wstaje, udaje się do toalety, wyłącza alarm i oddaje mocz do toalety, podejmuje czynności higieniczne i założywszy nowe suche majtki, do których przypina czujnik układa się do snu. Takie regularne wybudzanie w momencie osiągnięcia pełnej pojemności pęcherza przez okres 3 miesięcy nauczy dziecko świadomej kontroli nad funkcją pęcherza w nocy.

DANE TECHNICZNE

Waga: 53g

Wymiary:53 x 50 x 17 mm

Zasilanie: dwie baterie alkaliczne AA

Długość kabelka: 75 cm

Gwarancja na alarm: 1 rok

Gwarancja na czujnik : 6 miesięcy

Kalendarz Sukcesów:

Do każdego alarmu załączamy bezpłatnie kalendarz sukcesów, w którym można wpisywać dowolne znaki oznaczające mokrą i suchą noc. Zestaw naklejek w postaci uśmiechniętych buziek oraz sympatycznych kropelek, którymi dziecko będzie własnoręcznie zaznaczać efekt uzyskany danej nocy - można dokupić za jedyne 10 zł w dziale "Akcesoria do alarmów".

Kalendarz należy prowadzić nieprzerwanie przez 12 tygodni od chwili rozpoczęcia terapii alarmem wybudzeniowym. Uzyskanie przez dziecko 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych stanowi sukces i podstawę do stopniowego wycofywania alarmu z użycia. Kalendarz wraz z naklejkami jest dla dziecka wysoce motywującym i wspierającym czynnikiem w przebiegu terapii a rodzicom  i lekarzowi prowadzącemu ułatwia śledzenie postępów w terapii.Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.