PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Gold 8 dźwięków z wibracją

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Gold 8 dźwięków z wibracją

  • Producent: Malem Medical
  • Dostępność: Chwilowy brak towaru
  • Kalendarz Sukcesów (0,24 MB) pobierz
  • Cena: 485,00

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Gold , to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Uroligii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Minsitra Zdrowia RP. Alarm jest wyposażony w 8 sygnałów dźwiękowych i wibrację daje pełen komfort użytkowania i gamę możliwości wyboru preferowanych ustawień.

Sygnał dźwiękowy, sygnał dźwiękowy połączony z wibracją lub sama  wibracja uruchamia się w wyniku pojawienia się perwszych kropli moczu na majtkach.

Dzieci z problemem moczenia nocnego aby nie przyzwyczaić się do jednego monotonnego sygnału budzone są za każdym razem innym sygnałem losowo wybranym spośró 8 dostęonych. Dla dzieci, które zapadają w bardzo głęboki sen można ustawić budzenie sygnałem dźwiękowym połączonym z silną wibracją.

Malem Ultimate 1 Gold, to głośny alarm wysokiej jakości.  Może być używany nie tylko do terapii moczenia nocnego, lecz również u dzieci z moczeniem dziennym lub osób dorosłych cierpiących na nietryzmanie moczu jako dyskretny sygnalizator, który można mieć zawsze ze sobą przypięty do ubrania luch schowany w kieszeni, który poprzez dyskretny alarm wibracyjny informuje o pojawieniu się moczu na majtkach i konieczności odwiedzenia toalety.

Sprawdź rodzaje sygnałów dźwiękowych
 8 dźwięków z wibracją
           
           
           
           
           
           
           
           

 

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 Gold standardowo oferowany jest w zestawie z czujnkiem moczu Malem Easy Clip, ale można zamówić go z czujnkiem Standard Sensor, który łatwiej jest umieścić w pieluchomajtkach lub innych specjalistycznych zabezpieczeniach.

Dla osób z nietrzymaniem moczu, NTM, moczeniem dziennym, lub przewlekle chorych leżących zalecany jest czujnik moczu Malem Standard Sensor.  Elektroniczny czunik moczu Malem Standard Sensor, to niewielki płaski czujnik wilgoci wykonany z nierdzewnego pozłacanego tworzywa. Umieszcza się go wewnątrz pieluchy, podkładu chłonącego, podpaski lub wkładki urologicznej, tak by czujnik znalazł sie jak najbliżej ujścia cewki moczowej. Pojawienie się moczu na czujniku wywołuje sygnał dźwiękowy lub wibracyjny w zależności od modelu alarmu Malem.

 

Dzięki czujnikowi moczu Malem Standard Sensor opiekun osoby starszej borykającej się z problemem nietrzymania moczu NTM jest informowany o konieczności dokonania zmiany podkładu, pieluchy i podjęcia czynności higienicznych, aby nie dopuścić do powstania odparzeń spowodowanych długotrwałym działaniem moczu na skórę. Prowadząca aktywny tryb życia osoba z NTM może mieć alarm zawsze przy sobie (przypięty do ubrania lub schowany w kieszeni) i być dyskretnie poprzez wibrację informowana o rozpoczęciu mikcji i konieczności udania się do toalety.

SPOSÓB DZIAŁANIA:

Alarm przypina się do góry od piżamki, kabelek łączący alarm z czujnikiem prowadzi się po linii brzucha pod piżamką. Czujnik Easy Clip należy przypiąć do własnej bieliżny dziecka od strony zewnętrznej. (Dzieci, które korzystają z pieluchy mogą uzyć innego czujnika Standard Sensor umieszczanego bezpośrednio w pieluszczce lub pieluchę założyć na majtki do których przypięty jest czujnik Easy clip).Zaleca się, aby na czas leczenia dziecko spało w majtkach ponieważ czujnik jest wówczas przypięty do tej części materiału, która znajduje się najbliżej cewki moczowej. Dzięki temu alarm zadzwoni natychmiast po pojawieniu się pierwszych kropli moczu. Obudzone dziecko wstaje, udaje się do toalety, wyłącza alarm i oddaje mocz do toalety, podejmuje czynności higieniczne i założywszy nowe suche majtki, do których przypina czujnik układa się do snu. Takie regularne wybudzanie w momencie osiągnięcia pełnej pojemności pęcherza przez okres 3 miesięcy nauczy dziecko świadomej kontroli nad funkcją pęcherza w nocy.

DANE TECHNICZNE

Waga: 53 g

Wymiary: 53 x 50 17 mm

Zasilanie: dwie baterie AA

Długość kabelka: 75 cm

Gwarancja na alarm: 1 rok

Gwarancja na czujnik: 6 miesięcy

Kalendarz Sukcesów:

Do każdego alarmu załączamy bezpłatnie kalendarz sukcesów, w którym można wpisywać dowolne znaki oznaczające mokrą i suchą noc. Zestaw naklejek w postaci uśmiechniętych buziek oraz sympatycznych kroplek, którymi dziecko będzie własnoręcznie zaznaczać efekt uzyskany danej nocy - można dokupić za jedyne 10 zł w dziale "Akcesoria do alarmów".

Kalendarz należy prowadzić nieprzerwanie przez 12 tygodni od chwili rozpoczęcia terapii alarmem wybudzeniowym. Uzyskanie przez dziecko 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych stanowi sukces i podstawę do stopniowego wycofywania alarmu z użycia. Kalendarz wraz z naklejkami jest dla dziecka wysoce motywującym i wspierającym czynnikiem w przebiegu terapii a rodzicom  i lekarzowi prowadzącemu ułatwia śledzenie postępów w terapii.


Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.