PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1S Moro- 8 dźwięków z wibracją

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1S Moro- 8 dźwięków z wibracją

  • Producent: Malem Medical
  • Dostępność: Chwilowy brak towaru
  • Kalendarz Sukcesów (0,24 MB) pobierz
  • Cena: 510,00

Alarm wybudzeniowy Malem Ultimate 1 S Moro Kamuflaż MO4

Jeśli Twoje dziecko śpi głębokim snem i zmoczywszy się nie czuje, że ma mokro i zimno, tylko śpi dalej - pomocny będzie alarm wybudzeniowy Malem , który poza głośnym sygnałem dźwiękowym, budzi dziecko wibracją.  Po co męczyć się z moczeniem nocnym w nieskończoność? Stosując alarm można pozbyć się problemu w kilka tygodni.

Stosowanie alarmu wybudzeniowego zostało oznane za najskuteczniejszą metodę leczenia moczenia nocnego na świecie. Alarmy wybudzeniowe Malem od lat rekomendowane są przez brytyjskie ośrodki referencyjne NICE (National Institute for Health and Care Excellence) oraz ERIC (Education and Resources for Improving Childchood Continence) jako terapia pierwszego rzutu w leczeniu monosymptomatycznego moczenia nocnego.

Kompaktowy alarm wybudzeniowy Malem Moro Kamuflaż to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Uroligii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Minsitra Zdrowia RP. Czujnik wilgoci Easy Clip w formie klipsa szczękowego przypinamy do zewnętrznej części majtek w miejscu, gdzie spodziewane jest pojawienie się pierwszych kropli moczu. Alarm przypina się do piżamki na wysokości obojczyka, prowadząc kablek łączący czujnik z alarmem pod piżamką. Pierwsze krople moczu uruchomią sygnał alarmu oraz wibrację, co w efekcie prowadzi do wybudzenia dziecka. Leczenie można uznać za zakończone, gdy dziecko nie zmoczy się ani razu przez kolejne 2 tygodnie.

Dzięki możliwości korzystania z trzech trybów pracy: dźwięk, dźwięk połączony z wibracją lub wibracja - alarm Malem obudzi każde dziecko. W ustawieniu samej wibracji alarm Malem może dyskretnie służyć dziecku z problemem moczenia dziennego

 

Wśród dzieci z moczeniem nocnym nie występuje normalna reakcja wybudzenia ze snu w wyniku osiągnięcia przez pęcherz moczowy maksymalnej pojemności czynnościowej z uwagi na podwyższony próg rozbudzania (zbyt głęboki sen). U takich dzieci próby wybudzania samym sygnalem dźwiękowym mogą okazać się nieskuteczne. Dlatego wskazane jest zastosowanie dodatkowego bodźca w postaci wibracji uruchamianej wraz z sygnałem dźwiękowym w chwili rozpoczęcia procesu mikcji.

 

  

Dostępne opcje
 8 dźwięków z wibracją
           
           
           
           
           
           
           
           

 

Alarm wybudzeniowy Malem Moro Kamuflaż  wyposażony jest w dwustopniowy system wyłączania alarmu w nocy, co gwarantuje, że obudzone dziecko nie powróci do snu i uda się do toalety.

 

Alarm posiada wygodny czujnik Easy Clip w postaci klipsa szczękowego, który przypina się do własnej bielizny dziecka po zewnętrznej stronie w miejscu ujścia cewki moczowej. Jest to wygodne rozwiązanie, zapewniające pełen komfort gdyż dziecko nie czuje niewygodny z powodu czujnika. Jest to również dobre rozwiązanie dla dzieci z ADHD lub nadwrażliwością sensoryczną, gdyż czujnik nie ma kontaktu ze skórą dziecka. Istnieje możliwość dokupienia innego dowolnego czujnika typu Standard Sensor umieszczanego w pieluszcze lub maty sensorycznej za dodatkową opłatą.

 

 

Dla osób z nietrzymaniem moczu, NTM, moczeniem dziennym, lub przewlekle chorych leżących zalecany jest czujnik moczu Malem Standard Sensor.  Elektroniczny czunik moczu Malem Standard Sensor, to niewielki płaski czujnik wilgoci wykonany z nierdzewnego pozłacanego tworzywa. Umieszcza się go wewnątrz pieluchy, podkładu chłonącego, podpaski lub wkładki urologicznej, tak by czujnik znalazł sie jak najbliżej ujścia cewki mcozowej. Pojawienie się moczu na czujniku wywołuje sygnał dźwiękowy lub wibracyjny w zależności od modelu alramu Malem.

 

Dzięki czujnikowi moczu Malem Standard Sensor opiekun osoby starszej borykającej się z problemem nietrzymania moczu NTM jest informowany o konieczności dokonania zmiany podkładu, pieluchy i podjęcia czynności higienicznych, a by nie dopuścić do powstania odparzeń spowodoanych długotrwałym działaniem moczu na skórę. Aktywnie żyjąca osoba z nietrzymaniem moczu może mieć alarm zawsze przy sobie (przypięty do ubrania lub schowany w kieszeni) i być dyskretnie poprzez wibrację informowana o rozpoczęciu mikcji i konieczności udania się do toalety.

 

 

Alarm zasilany jest przez dwie baterie AAA, dzięki czemu jego niezawodność działania jest znacznie dłuższa niż w przypadku alarmów zasilanych baterią pastylkową.

 

 

SPOSÓB DZIAŁANIA

Alarm przypina się do góry od piżamki, kabelek łączący alarm z czujnikiem prowadzi się po linii brzucha pod piżamką. Czujnik Easy Clip należy przypiąć do własnej bieliżny dziecka od strony zewnętrznej. (Dzieci, które korzystają z pieluchy mogą uzyć innego czujnika Standard Sensor umieszczanego bezpośrednio w pieluszczce lub pieluchę założyć na majtki do których przypięty jest czujnik Easy clip).Zaleca się, aby na czas leczenia dziecko spało w majtkach ponieważ czujnik jest wówczas przypięty do tej części materiału, która znajduje się najbliżej cewki moczowej. Dzięki temu alarm zadzwoni natychmiast po pojawieniu się pierwszych kropli moczu. Obudzone dziecko wstaje, udaje się do toalety, wyłącza alarm i oddaje mocz do toalety, podejmuje czynności higieniczne i założywszy nowe suche majtki, do których przypina czujnik układa się do snu. Takie regularne wybudzanie w momencie osiągnięcia pełnej pojemności pęcherza przez okres 3 miesięcy nauczy dziecko świadomej kontroli nad funkcją pęcherza w nocy.

DANE TECHNICZNE

Waga: 53g

Wymiary: 53 x 50 x 17 mm

Zasilanie: dwie baterie AA

Długość kabelka: 75 cm

Gwarancja na alarm: 1 rok

Gwarancja na czujnik: 6 miesięcy

Kalendarz Sukcesów:

Do każdego alarmu załączamy bezpłatnie kalendarz sukcesów, w którym można wpisywać dowolne znaki oznaczające mokrą i suchą noc. Zestaw naklejek w postaci uśmiechniętych buziek oraz sympatycznych kroplek, którymi dziecko będzie własnoręcznie zaznaczać efekt uzyskany danej nocy - można dokupić za jedyne 10 zł w dziale "Akcesoria do alarmów".

Kalendarz należy prowadzić nieprzerwanie przez 12 tygodni od chwili rozpoczęcia terapii alarmem wybudzeniowym. Uzyskanie przez dziecko 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych stanowi sukces i podstawę do stopniowego wycofywania alarmu z użycia. Kalendarz wraz z naklejkami jest dla dziecka wysoce motywującym i wspierającym czynnikiem w przebiegu terapii a rodzicom  i lekarzowi prowadzącemu ułatwia śledzenie postępów w terapii.

 Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.